Co oferujemy?

Firma Volca pragnie zaoferować Państwu ekogroszek i kostkę. Materiały grzewcze produkowane są z węgla. Ich najważniejszą własnością jest wysoki, proporcjonalny do stanu wysuszenia poziom kaloryczności. Skład węgla Volca zwraca uwagę także na sposób przechowywania i transportu. Dzięki najwyższej staranności węgiel zachowuje wysoką kaloryczność.

Zapewniamy kompleksowe usługi. Naszym miejscem pracy jest Warszawa i okolice – bez problemu dostarczymy zamówiony materiał pod wskazany przez Państwa adres.

Ekogroszek

Ekogroszek jest uszlachetnionym produktem węglowym o średnim sortymencie. Jego wartość opałowa po wysuszeniu wynosi około 25 KJ, frakcja zaś mieści się w przedziale od 5 do 25 mm. Dzięki temu ekogroszek doskonale nadaje się do palenia w piecach z podajnikiem retortowym lub szufladowym, a także w piecach tradycyjnych, które mają wystarczająco gęste ruszta.

Kostka

Kostka należy do grupy produktów o sortymencie grubym. Po wysuszeniu jej wartość opałowa wynosi około 26 KJ, frakcja zaś mieści  w przedziale od 50 do 100 mm. Sprawia to, że kostka jest doskonałym materiałem do palenia w kotłach, kuchniach kaflowych, a także w kominkach.

FAQ

Skąd pochodzi węgiel, który sprzedajemy?

Importujemy czeski węgiel, wydobywany w kopalni Czeska Most Komorany. Dzięki temu oferujemy wysoką jakość w przystępnej cenie.

Jak przechowujemy węgiel przeznaczony na sprzedaż?

Do kwestii przechowania opału przeznaczonego na sprzedaż przykładamy szczególną wagę. Wszystkie produkty węglowe składujemy w zadaszonym magazynie, co pozwala na zachowanie ich najwyższych parametrów.

Worki czy luz?

Opał dostępny luzem jest tańszy od opału workowanego. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto jednak rozważyć potencjalne straty, jakie niesie przechowywanie luźnego ekogroszku lub kostki. Ryzyko rośnie zwłaszcza w pierwszym przypadku z uwagi na gramaturę: szacuje się, że po 8 tygodniach może dojść nawet do straty 30% wartości opałowej. Odpowiedni worek eliminuje to zagrożenie.

Sprzedawany przez nas opał jest pakowany w worki na miejscu, co daje Ci gwarancję zachowania najwyższych parametrów.

Ile wynosi podatek akcyzowy?

W przypadku węgla brunatnego podatek akcyzowy wynosi 11 zł netto za 1 tonę.

Kto płaci podatek akcyzowy?

Podatek akcyzowy nie obejmuje gospodarstw domowych, podmiotów pośredniczących w obrocie węglem oraz podmiotów zwolnionych z podatku.

Cennik
opal_tabela_cennik

 

Interesuje Cię nasza oferta?

 btt_zadaj_pytanie-1